Moravský zemský archiv

Moravský zemský archiv v Brně
Palachovo náměstí 1, Brno (mapa)
http://www.mza.cz

Mezinárodní den archivů 2022 v MZA

Moravský zemský archiv v Brně si Vás dovoluje pozvat na prohlídku virtuální výstavy Slavné osobnosti pohledem archivních pramenů. Poznejte některé slavné osobnosti spjaté s Moravou na základě dokumentů uložených (nejen) v MZA. Těšit se můžete na životní osudy Gregora Mendela, Rudolfa Těsnohlídka, Antonína Procházky, Jaroslava Bakeše a Friedricha Wanniecka.

Odkaz na výstavu bude zveřejněn 9. června v 9:06 na webových stránkách a Facebooku MZA. Těšíme se na Vaši virtuální návštěvu!


Státní okresní archiv Brno-venkov se sídlem v Rajhradě
Klášter 81, Rajhrad (mapa)
http://www.mza.cz/brnovenkov


Státní okresní archiv Kroměříž
Velehradská 4259, Kroměříž (mapa)
http://www.mza.cz/kromeriz

Státní okresní archiv Kroměříž si Vás dovoluje pozvat na Mezinárodní den archivů 2022. V úterý 7. června (od 13.00 do 15.00) proběhne SEMINÁŘ KRONIKÁŘŮ OBCÍ A MĚST OKRESU KROMĚŘÍŽ, ve středu 8. června (od 17.00) se uskuteční vernisáž nové výstavy KROMĚŘÍŽSKÝ PŘÍBEH ŘEKY MORAVY a ve čtvrtek 9. června (od 13.00 do 18.00) se otevře archiv v rámci DNU OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Těšit se můžete na komentované prohlídky budovy i nové výstavy, Písařskou dílnu hastrmana Ferdy pro děti i dospělé, psaní husím brkem nebo lití pečetě).